تحقیق درباره درک مفهوم نرم افزار

مطالب دیگر:
📃دانلود تحقیق ظرفیت های زیست فناوری برای بهینه سازی الگوی مصرف📃طرح لایه باز بروشور عرقیات گیاهی پشت و رو📃دانلود تحقیق علم النفس از دیدگاه دانشمندان اسلامی📃دانلود تحقیق عوامل موثر در رشد خلاقیت📃دانلود تحقیق عوامل و موانع پیشرفت و تعالی همه جانبه📃پاورپوینت بررسی چالش ‌های تولید ملی📃پاورپوینت بررسی جایگاه معدن در اقتصاد ایران📃پاورپوینت استخوان بندی بدن انسان📃دانلود تحقیق غلامرضا تختی📃دانلود تحقیق مهاجرت نخبگان و متخصصان ایرانی به خارج از كشور📃دانلود تحقیق طراحی فرش در گذر زمان📃دانلود تحقیق فضا و منظومه شمسی📃دانلود تحقیق فلسفه ملاصدرا📃دانلود تحقیق قطب نما📃دانلود تحقیق کاشی و سرامیک📃دانلود تحقیق کمین و ضد کمین📃دانلود تحقیق گسل های ایران📃دانلود تحقیق بررسی مساله بقای نفس و معاد نزد سه فیلسوف مسلمان ابن سینا، شیخ اشراق، ملاصدرا📃فایل آماده چاپ برچسب تخم بلدرچین📃طرح فتوشاپ فایل فروش تخم بلدرچین📃پاورپوینت آزمایشگاه مصالح ساختمانی - آزمایش درجه اشتعال قیر در 15 اسلاید کاملا قابل ویرایش همراه با شکل و تصاویر📃دانلود تحقیق معاد جسمانی و روحانی📃دانلود تحقیق مهاجران افغان📃دانلود تحقیق مهدی در قرآن📃دانلود تحقیق فلسفه آهنگهای شمال خراسان

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 58 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

برای درک مفهوم نرم افزار (و سرانجام درکی از مهندسی نرم افزار)، بررسی آن دسته از ویژگیهای نرم افزار که آن را از دیگر چیزهای ساخته دست بشر متمایز می سازد، اهمیت دارد. هنگامی که سخت افزاری ساخته می شود، فرآیند آفرینش بشری (تحلیل، طراحی، ساخت، آزمون)، سرانجام به یک شکل فیزیکی منتهی می شود. اگر یک کامپیوتر جدید می سازیم، طرحهای اولیه، ترسیمات طراحی رسمی و نمونه های اولیه به یک محصول فیزیکی (تراشه ها، مدارها، منبع تعذیه و غیره) تکامل می یابند.

نرم افزار یک عنصر سیستمی منطقی است نه فیزیکی. از این رو، نرم افزار دارای ویژگیهایی است که تفاوت چشمگیری با ویژگیهای سخت افزار دارند.

  • نرم افزار، مهندسی و بسط داده می شود و چیزی نیست که به معنای کلاسیک کلمه، ساخته شود.
  • گرچه شباهتهایی میان بسط نرم افزار و ساخت سخت افزار وجود دارد، این دو عمل تفاوت بنیادی دارند. در هر دو عمل، کیفیت بالا از طریق طراحی خوب به دست می آید، ولی فاز ساخت برای سخت افزار باعث بروز مشکلات کیفیتی می شود که برای نرم افزار وجود ندارند (یا به راحتی قابل رفع هستند). هر دو عمل وابسته به انسان هستند، ولی رابطه میان انسان و کاری که انجام می شود، کاملاً متفاوت است (فصل 7). هر د. عمل مستلزم ساخت یک ((محصول)) هستند ولی روشها متفاوت است.

    هزینه های نرم افزار در مهندسی آن متمرکز است. این بدان معناست که پروژه های نرم افزاری را نمی توان همانند پروژه های تولید معمولی مدیریت کرد.

  • نرم افزار فرسوده نمی شود.
  • شکل 1-1 نمودار آهنگ شکست را به صورت تابعی از زمان برای سخت افزار نشان می دهد. این رابطه که غالباً ((منحنی وانی)) نامیده می شود، نشان می دهد که سخت افزار، آهنگ شکست نسبتاً شدیدی در ابتدای عمر خود نشان می دهد (این شکستها را غالباً می توان به عیوب طراحی و تولید نسبت داد)؛ این عیوب تصحیح می شوند و آهنگ شکست برای یک دورۀ زمانی به حدی ثابت نزول می کند (که امید می رود، بسیار پایین باشد). با گذشت زمان، سخت افزار شروع به فرسایش کرده دوباره آهنگ شکست شدت می گیرد.