تحقیق درباره خورشید گرفتگی

مطالب دیگر:
مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع مهارت های زندگیمبانی نظری و پیشینه تحقیق حاکمیت شرکتیمبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ریسکمبانی نظری و پیشینه تحقیق بازاریابیمبانی نظری و پیشینه تحقیق تعارض والد فرزندیمبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری(CRM)مبانی نظری و پیشینه تحقیق فناوری اطلاعات و ارتباطات(ICT)مبانی نظری و پیشینه تحقیق فناوری اطلاعات در سازمانمبانی نظری و پیشینه تحقیق نمایش درمانیمبانی نظری و پیشینه تحقیق آموزش پیش دبستانیمبانی نظری و پیشینه تحقیق فراخنای توجهمبانی نظری و پیشینه تحقیق نیازسنجی آموزشی معلمانمبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت فرهنگ سازمانیمبانی نظری و پیشینه تحقیق درباره خود کارآمدیمبانی نظری و پیشینه تحقیق بهره وری در سازمانمبانی نظری و پیشینه تحقیق اهمال کاری تحصیلی در دانش آموزانمبانی نظری و پیشینه تحقیق آموزش و پرورش در ایرانمبانی نظری و پیشینه تحقیق آموزش ضمن خدمتمبانی نظری و پیشینه تحقیق امیدواریمبانی نظری و پیشینه تحقیق یادگیری سازمانیمبانی نظری و پیشینه تحقیق تاثیر نور در یادگیریمبانی نظری و پیشینه تحقیق اختلال نارساخوانی در کودکانمبانی نظری و پیشینه تحقیق ناتوانی های یادگیری در کودکانمبانی نظری و پیشینه تحقیق معنی شناسی در روانشناسیمبانی نظری و پیشینه درباره مصورسازی داده ها و اطلاعات

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 7 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

گرفتگی کامل خورشید را باید یکی از منظره‌های زیبا و در عین حال ترسناک طبیعت دانست. تنها موقعی می‌توان این پدیده را دید که عوامل زیادی با هم انطباق پیدا کنند. خورشید کره فروزان بسیار بزرگی است با قطری در حدود 109برابر قطر زمین که در فاصله 150 میلیون کیلومتری زمین واقع شده است. ماه فقط یک چهارم اندازه زمین را دارد. ولی 400 بار نزدیکتر از خورشید به زمین است. البته بدیهی است که اجسام را از فاصله‌های دورتر کوچکتر می‌بینیم. اختلاف فاصله‌های ماه و خورشید نیز سبب می‌شود تا اندازه‌هایشان باهم برابری کنند. از اینرو آن دو در آسمان تقریبا به یک اندازه دیده می‌شوند.

تاریخچه

در طول تاریخ این پدیده همواره مورد توجه اقوام و ملل مختلف بوده است. اغلب تمدنهای کهن خورشید گرفتگی را پدیده‌ای شوم می‌پنداشتند و درباره آن اعتقادات خرافی داشتند. چینیها عقیده داشتند که هنگام خورشید گرفتگی اژدهایی خورشید را می‌بلعد. در بسیاری از فرهنگها خورشید گرفتگی بلایی آسمانی پنداشته می‌شده است. مردم هند در خلال گرفتگی خود را تا گردن در آب فرو می‌کردند و اعتقاد داشتند که با این کار به خورشید و ماه کمک می‌کنند تا در برابر اژدها از خود دفاع کنند.