تحقیق درباره BST یک شکل از هورمون رشد گاوی

مطالب دیگر:
📝مشكلات مديريت (در ايران)📝مطالعه روش سنجی📝معرفي روشهاي نوين مديريت📝مهندسي مجدد چيست📝نتایج برنامه ریزی صنعتی و تعیین مقیاس واحدهای صنعتی📝نظارت و بازرسی📝نظارت و کنترل در مديريت اسلامي📝نظارت و كنترل در مديريت📝نظام ارزيابي عملکرد نيروي انساني در سازمان📝نظام پيشنهادها - ميزان بهره وري در مجموعه مديريتي📝نظام صنفي (اصناف)📝نظام مديريت مبتني بر عملكرد در اورژانس بيمارستان ضياييان📝نظرية سيستمها در مديريت📝نظريه انتظار📝نظريه هاي كنترل مديريت و مدل برتري EFGM 32📝نگاهي به استراتژي هاي شركت هاي الكتريكي📝بررسی کامل نيازسنجي📝مديريت ارتباطات مشتري CRM📝مديريت استراتژيك هنر و علم تدوين📝مديريت اسلامي 02 (اخلاق مديريت و مناسبات انساني در مديريت اسلامي)📝مديريت اسلامي 03 ( ضرورت و مشروعيت رهبرى از ديدگاه امام على(ع)📝مديريت اسناد📝مديريت اطلاعات گزينش نيروي انساني📝مديريت اكوسيستم و مديريت زمان📝مديريت آموزشي

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 10 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

BST یک شکل از هورمون رشد گاوی است که از طریق DNA نوترکیب منتقل شده به E.coli تولید شده و لکون می شود.

این هورمون به منظور افزایش 10 تا 20 درصدی محصول شیر در گاوهای شیری استفاده می شود.

در مورد اثبات این هورمون رشد در گاوهای شیر نگرانی های جدی وجود دارد. بر طبق نتایج Monsanto، یک شرتک که نوعی BST با نام posilac تولید می کند، گاوهایی که با BST درمان می شوند در معرض ریسک بالایی از التهاب کلینیکی پستان قرار دارند و مصرف posilac ممکن است منجر به افزایش اختلالات گوارشی مثل نفخ و اسهال و ... شود.

گاوهایی که posilac به آنها تزریق شده موارد افزایش یافته ای از ضایعات گسترده ی زانو دارند.

گاوهای پیرتر یا آنهایی که در دوره ی دوم شیردهی هستند اختلالات بیشتری در ناحیه ی پا دارند که به کاهش هموگلوبین مربوط می شده است.

BST به طور روزانه به گاو شیری تزریق می شود و باعث می شود مواد مغزی بیشتری از آنچه به سمت تولید شیر هدایت می شود ایجاد شود.