تحقیق درباره خاویار

مطالب دیگر:
🔑تحقیق باغ فدک حضرت زهرا🔑تحقیق نقش قرآن و تاثیر آن در زندگی فردی و اجتماعی🔑تحقیق همه چیز در مورد برزخ🔑تحقیق خصوصیات مدیر نمونه🔑تحقیق بررسی تاریخچه اومانيسم (انسان گرایی)🔑تحقیق بررسي مفهوم واژگان احسان و محسنين در قرآن كريم🔑تحقیق بررسی مدیریت پیامبر🔑تحقیق تربیت صحیح اخلاقی نوجوانان و جوانان🔑آشنایی با سبک های نقاشي فوويسم، كوبيسم، هنر انتزاعي و سوررئاليسم🔑تحقیق تربيت و اخلاق اسلامی🔑تحقیق انیمیشن تلویزیونی🔑تحقیق تصوف یا صوفی🔑تحقیق جامعه شناسی موسیقی در ایران🔑تحقیق تغييرپذيرى خلق يا اخلاق🔑تحقیق هنر دیوارنگاری🔑تحقیق تفسیر سوره حمد از تفسیرالمیزان🔑تحقیق تفسير جامع سوره نساء🔑تحقیق تقسیم مراحل اعتباری در طول حیات انسان از نظر قرآن مجید🔑تحقیق توبه🔑تحقیق زن در اسلام🔑تحقیق فلسفه هاي معاصر تربيت اخلاقي🔑تحقیق كمال گرایی انسان🔑تحقیق بررسی گناهان کبیره🔑تحقیق واقعه عاشورا🔑تحقیق فلسفه مسيحیت

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 8 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

خاویار یا تخم ماهیان خاویاری گرانترین غذای جهان است. دریای مازندران به عنوان بزرگ‌ترین منبع ماهیان خاویاری در جهان حدود 95 درصد خاویار جهان را تأمین می‌کند. فیل‌ماهی، تاس‌ماهی روسی یا چالباش، تاس‌ماهی ایرانی یا قره برون، ماهی شیب و ماهی ازون برون یا سوروگا، گونه‌های اصلی ماهیان خاویاری دریای خزر هستند. همانگونه که خاویار سیاه در ایران و جنوب روسیه شناخته شده تر است، خاویار سرخ در سیبری و خاور دور طرفداران بیشتری دارد .گرچه خاویار سرخ از خاویار سیاه ارزانتر است اما طعم و ارزش غذایی آن دست کمی از خاویار سیاه ندارد. در ایران کرانه های شرقی دریای خزر بویژه سواحل بندر ترکمن( از حسنقلی تا میانکاله) مهمترین محل صید میاهیان خاویاری می باشد که به تنهایی نیمی از خاویار ایران در آنجا استحصال می شود. خاویار سرخ یا سیاه را می‌توان در تمامی فروشگاههای مواد غذایی روسیه خریداری کرد. در اغذیه فروشیها چند دانه خاویار سرخ بر روی برشی از نان با یک برگ جعفری سرو می‌شود. البته علاقمندان واقعی خاویار، آن را سرد و با یک قاشق کوچک و بدون نان میل می‌کنند .طعم خاویار که ترکیبی از بوی تند ماهی و شوری نمک است، ممکن است برای بسیاری اصلاً خوشایند نباشد.

واژه خاویار واژه‌ای فارسی و دگرگون‌شدهٔ واژهٔ خاگ‌آور (به معنی تخم‌آور) است.

ماهیان خاویاری که استروژن نامیده می شوند و از خانواده تاس ماهیان، از جمله گونه های آب زی کم نظیری هستند که از قدمتی چند صد میلیون ساله که به عصر ژوراسیک باز می گردد بر خوردارند و از این رو ماهیان خاویار را فسیلهای زنده جهان می نامند که همراه با تکاملی فیلوژنی تا به امروز باز مانده اند . از منظر تعدد گونه ها به ۲۷ گونه و زیر گونه در جهان تقسیم می شوند که از این تعداد ۵ گونه در دریای خزر زندگی می کنند ،دریایی که خود به تنهایی ۹۳ درصد ذخایر ماهیان خاویاری جهان را در خود جای داده است. اما ارزش ماهیان خاویاری نه به جهت استفاده از گوشت انان که به واسطه تخم انان که به خاویار یا مروارید سیاه مشهور است ،می باشد . خاویار خود به تنهایی به عنوان اشرافی ترین صبحانه جهان محسوب می گردد بسیاری آن را به شکل خام و یا همراه با تخم مرغ و اغشته به زرده ان میل می کنند و گروهی نیز به اندازه نوک قاشقی از ان را همراه با سبزیجات معطر یا قطعه کوچکی از نان و کره می خورند و بوی تند ماهی مانند ان و طعم شورش را بسیار دوست می دارند و انرا بسیار پر کالری و انرژی زا می دانند و این چنین نیز هست . خاویار انواع گوناگونی دارد چون خاویار طلایی و سرخ و سیاه که البته در این میان خاویار سیاه از ازرشی قابل توجه بر خوردار است .