تحقیق درباره حماسه گیلگمش

مطالب دیگر:
🔍تحقیق درباره ی جدول تناوبی🔍تحقیق چوب های سوزنی برگان و پهن برگان🔍تحقیق آشنایی با استان خراسان رضوی🔍تحقیق قرارگاه خورشيد🔍تحقیق خلیج فارس در گذرگاه تاریخ🔍تحقیق شناخت چوب🔍تحقیق خصوصيات كالبدي روستا🔍تحقیق سنگهای رسوبی🔍تحقیق خصوصيات عمومي استان تهران🔍تحقیق خراسان شناسي🔍تحقیق شناخت خراسان شمالي🔍تحقیق حيات وحش ايران🔍تحقیق جهانگردي و جايگاه آن در ايران🔍تحقیق جنگل🔍تحقیق اهمیت جنگل ها و راه های حفظ این منابع با ارزش🔍تحقیق شناخت کشور جمهوري‌ كامرون‌🔍تحقیق جمهوری آذربایجان🔍تحقیق جغرافياي مهاجرت جهاني شدن و مهاجرت🔍تحقیق شناخت کشور مکزیک🔍تحقیق بررسی شناسايي و تيپلوژي سازه هاي اسيب پذير مناطق شهري و روستايي در برابر زلزله🔍تحقیق جغرافياي جزيره‌العرب🔍تحقیق جغرافياي استان خراسان🔍تحقیق ضرورت پهنه بندي ناپايداري دامنه ها🔍تحقیق جدایی افغانستان از ایران🔍پاورپوینت علم پزشکی هسته ای و کاربرد ان در زندگی

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 12 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

حماسهٔ گیلگامش یا حماسهٔ گیلگَمِش یکی از قدیمی‌ترین و نامدارترین آثار حماسی ادبیات دوران تمدن باستان است که در منطقهٔ میان‌رودان شکل گرفته است. قدیمی‌ترین متون موجود مرتبط با این حماسه به میانهٔ هزارهٔ سوم پیش از میلاد مسیح می‌رسد که به زبان سومری می‌باشد. از این حماسه نسخه‌هایی به زبان‌های اکدی و بابِلی و آشوری موجود است.[۱] کامل‌ترین متن آن که به ما رسیده‌است متنی است که بر الواحی از خشت نگاشته آنگاه در کوره پخته‌اند. این مجموعه شامل دوازده لوح است، هر لوح مشتمل بر شش ستون پله وار به صورت شعر که ضمن کاوش در بقایای کتابخانه آشوربانیپال پادشاه آشور به دست آمد. هریک از این دوازده لوح یا دوازده سرود شامل شش ستون است در سیصد سطر، مگر آخرین لوح آن که آشکارا الحاقی و به وضوح از یازده لوح قبلی کوتاه تر است.